Czas czytania:3 Minut

Wycieczka do Zoo to wspaniały sposób na spędzenie czasu z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami oraz dla samotnych pasjonatów dzikiej przyrody. Czy każda z tych grup znajdzie coś dla siebie w Zoo Borysew? Dowiedzmy się czegoś więcej o tym miejscu, żeby się o tym przekonać!

Zoo Safari Borysew – podstawowe informacje

Ogród Zoologiczny Zoo Borysew znajduje się w centralnej Polsce, a konkretniej w Borysewie (gmina Poddębice w województwie łódzkim). Jak zapewniają jego właściciele, można tu stanąć twarzą w twarz z dzikimi zwierzętami z całego świata, a wszystko uzupełnione jest wyjątkową aranżacją przestrzeni, atrakcjami i bliskością natury.

Na terenie ogrodu podziwiać możemy: Białe Tygrysy bengalskie, Białe Lwy, Pumę, Białe Wilki, Serwale oraz łagodniejsze gatunki, takie jak Lemury, Bawoły indyjskie, Bawoły afrykańskie (jedyne takie w Polsce) i Tapira. W Borysewie mieszkają także antylopy (8 gatunków), zebry (Bezgrzywe i Greviego), małpy (4 gatunki), rodzina Mandryli, Kangury, wielbłądy jednogarbne i dwugarbne. W sumie udało się zgromadzić około 100 gatunków dzikich zwierząt! Co ważne, zapewniono im dostosowane i przestronne wybiegi.

Ogromną popularnością wśród zwiedzających cieszą się zwierzęta zamieszkujące tzw. Świat wodny. Goście mogą tu korzystać ze specjalnie utworzonej wyspy, z której podziwiać można ptactwo wodne, żółwie czy Fokę Dawida, ulubieńca całej publiczności, który chętnie popisuje się swoimi pływackimi umiejętnościami.

Zoo można odwiedzić rodziną, przedszkolem, wycieczką szkolną, studencką, grupą zorganizowaną przez dom dziecka, dom dziennego pobytu, hospicja i ośrodki wychowawcze. Dla grup zorganizowanych można zamówić także specjalne eventy, np. imprezy pracownicze, okolicznościowe, ogniska i zabawy integracyjne.

Wspomnieć w tym miejscu należy o bogatej ofercie gastronomicznej. Na terenie Zoo zjemy smaczne domowe posiłki, dania z grilla i desery. Na przykład w przestronnym Grill Barze możemy coś przekąsić oraz podziwiać panoramę całego Zoo.

Przeczytaj też: Uczelnie w Łodzi i najpopularniejsze kierunki studiów | Muzea w Łodzi za darmo

Atrakcje dla dzieci w Zoo Borysew

Samo spotkanie oko w oko z dzikimi zwierzętami jest dla wielu ogromnym przeżyciem. Ale w Ogrodzie Zoologicznym Borysew na maluchy i starszaków czeka jeszcze więcej atrakcji. Wymienić wśród nich można:

 • przejazd na kucyku szetlandzkim,
 • Mini Zoo, gdzie najmłodsi mogą spotkać się z kózkami miniaturkami, owieczkami kameruńskimi, alpakami, świnkami wietnamskimi i osiołkami. Miejsce pozwala na bezpośredni kontakt z tymi zwierzętami, głaskanie ich, a nawet delikatne zabawy;
 • Figlarnia, znajdująca się w Kompleksie Namiotów Sferycznych. Jest to bajkowa kraina, w której dzieci mogą skakać na trampolinie, zmierzyć się z kosmicznym torem przeszkód, wpaść do basenu z piłeczkami czy dać upust swojej energii na dmuchanej dziewięciometrowej zjeżdżalni. Rodzice w tym czasie mogą spokojnie odpocząć przy filiżance kawy w Lunch Barze.
 • Salka edukacyjna, w której znajdują się atrakcyjne eksponaty i metoda interaktywnego poznawania Świata, a wszystko odbywa się w spokojnej, życzliwej atmosferze. Pakiet edukacyjne zawiera także spotkanie uczniów z żywymi żółwiami i wężami.

Zoo Borysew mapa

Dzięki dobrze wyrysowanej mapie, bez trudu odnajdziemy obszary, które szczególnie nas interesują. Z łatwością zauważymy np. nową ekspozycję (inwestycja z 2022 roku), toalety, parking dla ZOO kolejki, domek matki z dzieckiem, czy kino 7D.

zoo borysew mapa
Źródło: zoosafari.com.pl

Zoo Borysew bilety

Od 1 kwietnia 2023 będą obowiązywać nowe ceny biletów, które przedstawiają się następująco:

 • Bilet normalny: 65 zł,
 • Bilet ulgowy (dotyczy dzieci w wieku szkolnym, studentów, emerytów i rencistów, dorosłych osób niepełnosprawnych i ich opiekunów): 55 zł,
 • Bilet rodzinny 1+2 (jeden dorosły plus dwójka dzieci do 13 roku życia): 156 zł,
 • Bilet rodzinny 2+1 (dwoje dorosłych i jedno dziecko): 165 zł,
 • Bilet rodzinny 2+2 (dwoje dorosłych opiekunów i dwójka dzieci do 13 roku życia): 214 zł,
 • Bilet rodzinny 2+3 (dwoje dorosłych plus trójka dzieci): 263 zł,
 • Dzieci do lat trzech i dzieci niepełnosprawne (za okazaniem orzeczenia): bezpłatnie,
 • Parking: 15 zł/ doba

Ponadto Zoo respektuje zniżki:

 • 20% z Kartą Dużej Rodziny Województwa Łódzkiego,
 • 20% dla członków ZNP,
 • 50% dla klientów Hotelu Kasztel,
 • 10% dla pracowników Urzędu Miasta Łodzi i ich rodzin.