Kino Atlantic, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Naukowe PWN  zapraszają na spotkanie z Władysławem Bartoszewskim i Michałem Komarem  autorami książki ?Mimo wszystko?. Rozmowę zilustrują fragmenty publikacji czytane przez Zbigniewa Zamachowskiego.  

Sedno – Gazeta Studencka wraz z Kinem Atlantic przygotowała dla Was konkurs. Do wygrania mamy aż 5 podwójnych zaproszeń na spotkanie z prof. Władysławem Bartoszewskim.

Wystarczy, że do godz. 18:00 wyślecie swoje zgłoszenie na naszego maila: redakcja@serwer1804402.home.pl
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Prowadzenie ? Artur Wolski  Bartoszewski_zaproszenie

4 grudnia 2013 (środa), godz. 19.00

Kino Atlantic, ul. Chmielna 33, Warszawa

Po spotkaniu odbędzie się projekcja filmu ?Bartoszewski. Droga? wyreżyserowanego przez Witolda Beresia oraz Artura Więcka.
O autorach

Władysław Bartoszewski ? ur. 1922 r.  historyk, dziennikarz, pisarz, polityk i działacz społeczny.

W latach 1940-1941 był więźniem Auschwitz. Po zwolnieniu ? dzięki interwencji Czerwonego Krzyża ? pracował w BIP KG AK i współtworzył Radę Pomocy Żydom ?Żegota?.
Uczestnik Powstania Warszawskiego, w czasach stalinowskich przez kilka lat więziony. Autor wielu artykułów dotyczącej najnowszej historii Polski ? na łamach Stolicy upominał się o pamięć o powstaniu i jego żołnierzach, współpracując z Tygodnikiem Powszechnym stał się rzecznikiem polsko-niemieckiego pojednania.

W latach 1972-1988 pełnił funkcję sekretarza generalnego polskiego PEN Clubu, a następnie prezesa (2001-2010). Obecnie jest prezesem honorowym tego stowarzyszenia.

Po 1989 r. Władysław Bartoszewski zaangażował się w służbę dyplomatyczną, dwukrotnie przyjmując obowiązki ministra spraw zagranicznych. Aktualnie jest pełnomocnikiem premiera ds. dialogu międzynarodowego.

Kawaler m.in. Orderu Orła Białego, francuskiej Legii Honorowej, honorowy obywatel państwa Izrael, laureat Nagrody Kisiela.

Autor kilkudziesięciu publikacji, w tym m.in. Ten jest z ojczyzny mojej, Dni walczącej stolicy, Warto być przyzwoitym,
Kropla drąży skałę, Pod prąd, Wiosna jesienią, O Żegocie relacja poufna sprzed pół wieku, Mimo wszystko.

Michał Komar ? ur. 1946, doktor nauk humanistycznych, profesor w Collegium Civitas, wykładowca w PWSFTViT im. L. Schillera, autor książek, m.in. Piekło Conrada, Zmęczenie, Prośba o dobrą śmierć, Trzy, Wtajemniczenia, Adwokat, Władysław Bartoszewski ? Wywiad-rzeka, Władysław Bartoszewski… mimo wszystko, Świat według Mellera, Aktor, Grom: Siła i Honor, a także scenarzysta filmowy i telewizyjny.