Jest jeden szczególny dzień w roku na całym świecie, kiedy to wolontariusze odchodzą swoje święto. 5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. To także dobra okazja, aby opowiedzieć Wam o programie „PROJEKTOR – wolontariat studencki”.
PROJEKTOR – wolontariat studencki” to program realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Autorem i Fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Pierwowzorem programu była Zielona Akcja, zorganizowana w 2001 roku. Przez pewien czas program realizowało Stowarzyszenie KLANZA i Fundacja Rozwoju Wolontariatu.
Celem PROJEKTORA jest aktywizacja i przeciwdziałanie wykluczeniu dzieci i młodzieży z małych miast oraz wsi w całej Polsce poprzez rozwijanie zainteresowań i pasji uczestników. Wolontariuszami w PROJEKTORZE są studenci z różnych uczelni wyższych z całego kraju, którzy realizują działania w ramach Programu, przekazując uczniom swoją wiedzę i pozytywne wzorce osobowości. Studenci poprzez realizowane projekty zachęcają uczniów do rozwoju, a u siebie samych wykształcają poczucie odpowiedzialności społecznej. Potwierdzają to słowa Piotra, studenta z Lublina i wolontariusza PROJEKTORA: „PROJEKTOR to inicjatywa, której główną cechą jest różnorodność. Każdy wyjazd, zajęcia, szkoła są inne, dzięki czemu mogłem nauczyć się wielu kompetencji miękkich, które są niszowe, a tak bardzo potrzebne na współczesnym rynku pracy. Podczas realizacji projektów wykształciłem w sobie cenne cechy charakteru takie jak: cierpliwość, wytrwałość, solidność, a także motywację oraz gotowość i pragnienie dalszej nauki. Według mnie właśnie to wymodelowanie i uelastycznienie mojej osobowości uważam za największy sukces w Programie. ‘’
Dla Was jako studentów jest to świetna okazja do sprawdzenia i rozbudowania swoich umiejętności takich jak: praca z uczniami oraz praca w grupie, doświadczenie komunikacyjne, organizacyjne oraz odpowiedzialność. Wolontariusze PROJEKTORA mają możliwość realizowania projektów systematycznych, wakacyjnych, feryjnych oraz pikników edukacyjnych. Każdy projekt to dobra okazja do wyjazdu bez ponoszenia żadnych kosztów. PROJEKTOR pokrywa koszty przejazdu oraz koszty realizacji projektu (materiały edukacyjne). Natomiast, jeżeli wybierzesz się na projekt feryjny bądź wakacyjny, szkoła, do której jedziesz zagwarantuje nocleg oraz wyżywienie. Na projekt zawsze zabierasz ze sobą znajomego, który jest również wolontariuszem PROJEKTORA.
Jeżeli zastanawiasz się, co zyskasz będąc wolontariuszem w PROJEKTORZE to:

  • masz możliwość zdobycia nowych doświadczeń, umiejętności m.in. nauczyć się jak zarządzać projektem, czasem oraz zespołem, które są cenione na rynku pracy,
  • masz możliwość zawarcia nowych znajomości oraz przeżycia niezapomnianych przygód,
  • stawiasz swoje pierwsze kroki w budowaniu swojej kariery, co również wzbogaca Twoje CV,
  • masz możliwość uczestniczenia w ścieżkach rozwoju w ramach Programu – szkolenia oraz program Ambasadorzy PROJEKTORA,
  • zwrot kosztów za materiały i dojazd podczas projektu, z nami zwiedzisz najpiękniejsze miejsca w Polsce,
  • dzielisz się swoim czasem, umiejętnościami, robisz coś dobrego dla innych.

Bycie wolontariuszem w programie „PROJEKTOR – wolontariat studencki”  to świetna okazja do zebrania doświadczenia, zwiedzania całej Polski oraz zapoznania nowych znajomości. Metody PROJEKTORA są sprawdzone, kreatywne, nowatorskie oraz skuteczne. Możemy pochwalić się już liczbą ponad 33 900 zrealizowanych projektów. W PROJEKTORZE stawiamy na wartości takie jak:

  • Bezpieczeństwo
  • Różnorodność
  • Twórczość
  • Kompetencje społeczne

Wolontariusze PROJEKTORA są studentami rozmaitych kierunków z różnych uczelni na teranie całego kraju. Zajęcia prowadzone w ramach PROJEKTORA charakteryzują się różnorodnością tematyki oraz faktem, że studenci sami są twórcami i realizatorami swoich pomysłów.
Nie zwlekaj! Już dziś zarejestruj się do Programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” app.projektor.org.pl i odkrywaj niezapomniane przygody.
Masz pytania, chętnie na nie odpowiemy: 81 534 78 93, napisz maila: biuro@projektor.org.pl lub odwiedź Nas w biurze PROJEKTORA: ul. Marii Curie Skłodowskiej 3/2.32 Lublin.