Już tylko 2 dni dzieją nas od 6 edycji Wielkiego Zwiedzania Warszawy – wydarzenia, które corocznie zostaje organizowane przez Samorząd Studentów SGH. Dopiero zaczynasz swoją przygodę związaną ze studiowaniem? Warszawa w dalszym ciągu jest dla Ciebie zagadką? Chciałbyś wykorzystać kolejną nadarzającą się okazji do integracji ze środowiskiem studenckim? Jeśli choć raz pozytywnie odpowiedziałeś sobie na postawione pytanie – WZW jest właśnie dla Ciebie!
Wielkie Zwiedzanie Warszawy jest skierowane przede wszystkim do studentów dopiero rozpoczynających swoją przygodę na warszawskich uczelniach. Ma na celu przybliżyć historię miasta oraz pokazać jego najpiękniejsze zakątki. W czasie jesiennego weekendu profesjonalni przewodnicy oraz wolontariusze będą oprowadzać uczestników po wybranych przez studentów trasach tematycznych. Kamila Moczulska, jedna z organizatorek projektu, zapewnia, że wydarzenie jest skierowane przede wszystkim do osób, które do stolicy przyjechały z różnych części Polski. -Warszawa jest miastem wymagającym. Szczególnie początki mogą być trudne. My wychodzimy tym problemom na przeciw oraz chcemy ułatwić im ten start. Oprócz miejsc, które corocznie znajdują się w naszych blokach tematycznych, planujemy wskazać kawiarnie oraz  bary, które nie zrujnują studenckiego budżetu.
Uczestnictwo w projekcie to także szansa, aby zapoznać się z nadchodzącymi wydarzeniami organizowanymi przez Samorząd. Magda Śmiarowska, zeszłoroczna uczestniczka, obecnie organizatorka zapewnia -Jeszcze rok temu zaczynałam moją przygodę ze studiowaniem. Rok później mogę brać udział w organizowaniu m.in. tego projektu. Aktywne uczestnictwo w Samorządzie Studentów SGH sprawia, że mogę nabywać praktyczne umiejętności i zrzeszać się ze środowiskiem studenckim. Organizatorzy mają nadzieję, że WZW sprawi, że nowi studenci także aktywnie będą chcieli włączyć się w życie studenckie. Wydarzeń organizowanych przez Samorząd jest rocznie około 40. Oprócz tego na uczelniach działają także koła, dzięki którym studenci mogą praktycznie wykorzystywać nabytą na zajęciach wiedzę.  

 

Wystarczy, że udacie się do Auli Spadochronowej znajdującej się w Szkole Głównej Handlowej. 7zł – zaledwie za taką kwotę będziecie uprawnieni do korzystania z wszystkich przewidzianych w projekcie atrakcji.

Jeżeli jesteś nowym studentem, bez względu na to, czy obawiasz się zmian i szukasz nowych kontaktów, czy masz już swoją grupę znajomych, nie ważne, czy znasz Warszawę jak własną kieszeń, czy na myśl o tłumach, labiryntach ulic i poruszaniu się komunikacją miejską ściska Cię w gardle ? nie pozwól, by możliwość takiej rozrywki Cię ominęła. Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi informacjami związanymi z projektem, odwiedź nasz fanpage na Facebooku ? Wielkie Zwiedzanie Warszawy 2014. Czekamy na Ciebie!