W lutym, w Warszawie, odbędzie się zaskakująco dużo ciekawych koncertów. Jednak ze względów pogodowych i egzaminowych potrzeba będzie determinacji i dobrego zorganizowania, aby w nich uczestniczyć. Zabrzmi sporo muzyki tworzącej idealny soundtrack do tego, co widzimy za oknami, ale będzie można też oderwać się od rzeczywistości przy bardziej energetycznych brzmieniach.

Miesiąc rozpocznie się przy dźwiękach muzyki odpowiadających panującej aurze – 1 lutego w Proximie wystąpi Glasvegas. Znani z melancholijnego i nieco mrocznego rocka Szkoci promować będą swój trzeci album, Later…When The TV Turns To Static. Ich jedyny koncert w Polsce miał miejsce w 2009 roku, warto więc skorzystać z okazji zobaczenia ich na żywo.

Zespół Tr?s.B jest w zawieszeniu, ale jego członkowie nie próżnują. Po Misi Ff czas zapoznać się z solowym projektem gitarzysty Oliviera Heima, Anthony Chorale. Zagra on 2 lutego w Caf?Kulturalnej, przy okazji Targów Niezależnych Wytwórni.

Również 2 lutego odbędzie się od dawna wyczekiwany koncert projektu Moderat. Dla przypomnienia ? Moderat tworzą Sascha Ring, czyli Apparat, oraz duet Modeselektor. W Basenie legendy niemieckiej elektroniki zaprezentują utwory z drugiego albumu oraz niedawno wydanej epki Last Time.

Pod koniec zeszłego roku KARI wydała bardzo udaną drugą płytę. Nagrana w Londynie Wounds and Bruises pokazuje artystkę z powodzeniem eksperymentującą z nowymi brzmieniami, nie tracąc przy tym własnego stylu. W Warszawie Kari zagra 5 lutego w klubie Basen.

Niecały rok po triumfalnym koncercie w Stodole, Ellie Goulding wraca do Polski. Artystka zaśpiewa 6 lutego na Torwarze. Tym razem wystąpi ona z supportem, w osobie intrygującej Chlöe Howl oraz zupełnie nowymi kawałkami, między innymi hitowym ?Burn?.

Po zeszłorocznym sukcesie albumu Moizm, z którym powrócił po sześcioletniej przerwie, Tomek Makowiecki intensywnie koncertuje po całej Polsce. W Warszawie wystąpi 13 lutego w Teatrze Studio.

Wyjątkowy koncert odbędzie się 18 lutego w Pardon, To Tu. Doświadczony perkusista Hubert Zelmer zaprezentuje materiał z solowej płyty Moped. Jest to coś dla miłośników wirtuozerii i kunsztu technicznego.

19 lutego w Skwerze usłyszeć będzie można formację BirdPen, czyli projekt Dave?a Pena z Archive. Znani z umiejętnego operowania nastrojami muzycy, zaprezentują materiał z wydanej w zeszłym roku płyty Global Lows.

Z kolei 20 lutego w Palladium pojawi się legendarny Gary Numan. Kultowy pionier elektropopu i eksperymentowania z syntezatorami zagra w Warszawie w ramach trasy koncertowej promującej jego najnowszy, dwudziesty już album Splinter (Songs From a Broken Mind).

Hatifnats to jeden z najciekawszych młodych polskich zespołów. Wyróżnia ich ciekawe brzmienie, przywodzące na myśl alternatywnego rocka z lat 80., a miejscami nawet shoegaze, oraz oryginalny wokal. Wystąpią 21 lutego w Chmurach razem z grupą Test Prints.

25 lutego w Basenie zagra Nicolas Jaar, mistrz nastrojowej i niezwykle inteligentnej elektroniki i występów na żywo. Nie będzie to jednak zwykły koncert, tylko unikalny spektakl multimedialny. Od strony wizualnej młodego producenta wspomoże vj Tarik Barri.

Na koniec miesiąca przedsmak wakacyjnych festiwali poczuć będzie można w Café Kulturalnej. W ramach serii koncertów Before Tauron Nowa Muzyka 27 lutego wystąpi tam grupa Young Fathers, grająca psychodeliczny, pełen energii alternatywny rap.