Pierwszy wiosenny festiwal w zupełnie nowej, nietypowej formie, powrót legendy polskiej muzyki, melancholijna elektronika i charyzmatyczne wokalistki ? to wszystko czeka na nas w kwietniu.

Urzekający szczerością i bezpretensjonalnością projekt Domowe Melodie to już prawdziwy fenomen, a zainteresowanie ich koncertami tylko to potwierdza. Utalentowana Justyna Chowaniak i towarzyszący jej muzycy przed warszawską publicznością wystąpią już 1 kwietnia w Stodole. Podobno po zakończeniu trwającej właśnie trasy koncertowej zespół planuje przerwę w działalności ? tym bardziej warto się wybrać i ich zobaczyć.

4 kwietnia do Warszawy powróci popularny festiwal Electronic Beats, tym razem w nieco zmienionej formie, ale cały czas z najciekawszymi nowymi brzmieniami. Festiwal podzielony będzie na część teatralną, ze spokojniejszą, bardziej liryczną muzyką, oraz klubową, z taneczną elektroniką. I tak na początku w Palladium zagrają José González, Ólafur Arnalds i znany z UL/KR Król, a następnie impreza przeniesie się do Basenu, gdzie czekać będą Julio Bashmore, Hudson Mohawke oraz Mooryc. Istnieje możliwość kupienia biletów tylko na jedną część festiwalu, lub karnetu pozwalającego na zabawę w obu miejscówkach.

Blood Red Shoes to niestroniący od ostrych garażowych dźwięków duet z Wielkiej Brytanii. Są znani z bezkompromisowych tekstów i energetycznych występów na żywo. W Warszawie zagrają 8 kwietnia w Hydrozagadce, gdzie promować będą nowy, samodzielnie wyprodukowany w Berlinie album, zatytułowany po prostu ?Blood Red Shoes?. Jako support wystąpi grupa The Wytches, grająca dość mroczną, psychodeliczną muzykę z elementami surf rocka.

sedn

Obdarzona nietuzinkowym głosem, talentem oraz imieniem, Rykarda Parasol, wystąpi 8 kwietnia w Powiększeniu. Charyzmatyczna wokalistka, znana z mrocznego, nastrojowego brzmienia, w ubiegłym roku wydała swój trzeci album ?Against the Sun?. To prawdziwa osobowość, a opisując jej twórczość trudno uniknąć wspominania o klasykach piosenki autorskiej, takich jak Leonard Cohen, czy też Patti Smith.

Australijczycy z Cut Copy to mistrzowie słodko-gorzkiej, elektronicznej muzyki. W ich brzmieniu słychać sporą dawkę nostalgii i tęsknoty za latami 80?, ale nie brakuje w tym współcześnie brzmiącej elektroniki. 22 kwietnia w Basenie będziemy mieć okazję przekonać się, jak brzmią na żywo utwory z ich najnowszej płyty ?Free Your Mind?.

Po świetnie przyjętych singlach i nagraniach ze studia, zapowiadających długo oczekiwany solowy album, Artur Rojek ogłosił ogólnopolską trasę koncertową. Były lider zespołów Myslovitz i Lenny Valentino, oraz dyrektor artystyczny kultowego Off Festivalu, w Warszawie zagra 23 kwietnia w Palladium. W roli supportu Patrick the Pan, jeden z najciekawszych młodych polskich muzyków, który nie kryje swoich inspiracji twórczością Artura.

Chociaż od wydania ich debiutanckiego albumu z hitem ?Chelsea Dagger? minęło już dobrych parę lat, a żadna z kolejnych płyt nie dorównała mu popularnością, Szkoci z The Fratellis przetrwali tymczasowe zawieszenie działalności i ani myślą się poddać. 26 kwietnia w Basenie zaprezentują utwory z zeszłorocznego krążka ?We Need Medicine?.