W niedzielę (3 marca) o godz. 18.00 w Centrum Promocji Kultury Saska Kępa odbył się ostatni koncert z cyklu „UWertura”, organizowanego przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego i Samorząd  Studentów Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. Tym razem widzowie mieli okazję posłuchać muzyki klasycznej w wykonaniu Tomasza Kumięgi (baryton) i Mischy Kozłowskiego (fortepian).

Młodzi artyści pokazali swe umiejętności m.in. w arii śpiewanej przez Riccarda Fortha, pochodzącej z opery Vincenza Belliniego pt. „Purytanie”. Następnie Tomasz Kumięga zaprezentował skalę swojego barytonu śpiewając utwory z repertuaru Mieczysława Karłowicza i Ignacego Paderewskiego.

Po części śpiewanej nadszedł czas na część instrumentalną. Mischa Kozłowski po mistrzowsku zagrał na fortepianie Sonatę Es-dur Franza Josepha Haydna oraz Sonatę Es-dur Fryderyka Chopina. Koncert zakończyły pięknie wykonane arie z „Wesela Figara” Wolfganga Amadeusza Mozarta i z „Eugeniusza Oniegina” Piotra Czajkowskiego oraz „Pieśni hiszpańskie” Dymitra Szostakowicza.

– Cykl koncertów muzyki klasycznej spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony studentów UW. Ja sama miałam przyjemność słyszeć całkiem sporo pochlebnych komentarzy. Tak naprawdę wszystko zawdzięczamy zdolnym i przemiłym artystom z UMFC, którzy zgodzili się dla nas wystąpić – powiedziała „Sednu” Anna Kiljan z ZSS UW. Dodała, iż ma nadzieję, że współpraca z UMFC będzie kontynuowana.

Poniżej zdjęcia z niedzielnego koncertu.

Relacje z poprzednich koncertów z cyklu „UWertura”:

http://serwer1804402.home.pl/ssedno/3748/uwertura-na-poczatek-akordeon/

http://serwer1804402.home.pl/ssedno/3779/uwertura-drugi-akord/