17 października 2013 roku miało miejsce uroczyste otwarcie pracowni komputerowej Trading Lab, utworzonej dzięki współpracy firmy OSTC z Wydziałem Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Laboratorium zostało wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy oraz światowej klasy oprogramowanie, umożliwiające studentom wypróbowanie swoich sił w środowisku odzwierciedlającym to, w którym na co dzień pracują profesjonalni traderzy na światowych rynkach finansowych. Podobne Laboratoria działają już z powodzeniem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, a od niedawna także na Uniwersytecie Łódzkim w Łodzi.
Trading Lab wykorzysty­wany będzie do prowadzenia zajęć dydaktycznych z analizy technicznej czy rynków finansowych. Zarówno studenci, jak i kadra naukowa będą prowadzić w nim projekty badawczo-rozwojowe. Studentom pasjo­nującym się rynkami finansowymi umożliwi to zdobycie nowych umiejętności oraz doświadczenia. Dodatkowo, zapoznanie się ze specyfiką pracy tradera pod okiem doświadczonych managerów OSTC jest najłatwiejszą i najpew­niejszą drogą do tego, by dołączyć do zespołu pracowników firmy, która jest aktywna na największych międzynarodowych giełdach instrumentów pochodnych.
Laboratorium znajduje się w Sali E na Wydziale Nauk Ekonomicznych i jest dostępne dla wszystkich studentów, również z innych uczelni. Więcej informacji oraz aktualny harmonogram zajęć można uzyskać pisząc na adres: tradinglab.uw@ostc.com.