Zapewne wielu z Was myślało o tym, czy studia za granicą są dobrym pomysłem na przyszłość? Często zastanawiamy się, czy studiowanie w innym kraju będzie rozsądną inwestycją w wymarzoną karierę, czy pozwoli nam się rozwinąć, uzyskać nowe umiejętności i  poszerzyć horyzonty?

15 listopada odbyły się targi studiów zagranicznych Global Education Fair. W czasie ich trwania, redakcja SEDNA miała okazję uzyskać odpowiedź na każde z powyższych pytań i rozwiać wcześniejsze wątpliwości.

DSC_1723

Eksperci od edukacji za granicą z Elab Education Laboratory  pomogli uczestnikom targów zapoznać się z ofertą uniwersytetów oraz podkreślali korzyści płynące ze studiowania za granicą. Nauka w innym kraju jest niewątpliwie świetną okazją do nawiązania międzynarodowych znajomości oraz doskonalenia umiejętności językowych. Gwarantuje także świetny wpis w CV, dzięki któremu można zabłysnąć w przyszłej pracy.

Targi składały się z dwóch części: ogólnej, podczas której wystawiono stoiska zagranicznych uniwersytetów, oraz z godzinnych prezentacji. Uczestnicy targów zadawali wiele pytań ? nurtowały ich kwestie finansowania studiów, wymagania na danych uczelniach, a także tematy związane z życiem akademickim. Najczęściej interesowało ich, czy możliwe jest pogodzenie studiów, nauki do egzaminów oraz pracy. Doradcy Elab rozwiali wątpliwości wielu studentów zainteresowanych wyjazdem za granicę ? zapewnili, że można godzić studia z pracą. Przedstawili również alternatywną możliwość spędzenia ostatniego roku studiów licencjackich (Sandwich Year) poprzez poświęcenie go wyłącznie pracy zawodowej.

Uczestnicy targów dowiedzieli się także jak funkcjonuje system edukacji w innych krajach i gdzie aplikować, by jak najlepiej spożytkować pięć lat studiów. Przedstawiono również sposoby na napisanie eseju aplikacyjnego ? istotnego elementu rejestracji na studia.

DSC_1810

Część druga, czyli prezentacje, dotyczyły przebiegu studiów w Wielkiej Brytanii oraz w Danii. Kolejne wystąpienie było adresowane do uczniów gimnazjów i licealistów zainteresowanych nauką w szkole średniej za granicą. Odbyło się także spotkanie z przedstawicielem Coventry University, uczelni partnerskiej Elab w Wielkiej Brytanii. Interesującą alternatywą była również oferta studiów magisterskich w Chinach, na które rząd chiński przeznacza stypendia w wysokości nawet 100 tys. dolarów.

DSC_1828  DSC_1833

Targi zorganizowało Elab Education Laboratory – zespół doradców edukacyjnych, psychologów, absolwentów wielu zagranicznych uczelni oraz ekspertów w dziedzinie programów IB, a także m.in. Personal Statement i egzaminów wstępnych typu GMAT, BMAT, UKCAT, TSA, SAT.

Jesteśmy przekonani, że warto szukać inspiracji dla przyszłych działań w różnych miejscach ? jednym z nich są targi Global Education Fair. Ich kolejna edycja odbędzie się już w przyszłym roku.