Jak zwykle spieszymy z pomocą w sprawie wypełnienia wolnego czasu ciekawymi zajęciami. Polecamy kilka wydarzeń, w których warto wziąć udział, a następnie – z poczuciem owocnie spędzonych dni – wypocząć na początku majówki. Mamy nadzieję, że nasz Przegląd pomoże niejednemu studentowi i poprowadzi przez tydzień pełny nowych doświadczeń.

Życzymy miłego tygodnia!

PONIEDZIAŁEK ? 25 KWIETNIA

1.    JACEK HUGO-BADER CZYTA FRAGMENTY SWOJEJ KSIĄŻKI ? Faktyczny Dom Kultury ? godz. 19.00

Niepowtarzalna możliwość wysłuchania fragmentów książki ?Skucha?, czytanych przez samego autora na trzy dni przed premierą zaistnieje w Faktycznym Domu Kultury. Jacek Hugo-Bader przytoczy kilkaset słów swej publikacji o czasach minionych, na które spogląda z perspektywy wielu lat.

 2.   TAŃCZYMY JUŻ TYLKO W ZADUSZKI ? Południk Zero, ul. Wilcza 25 ? godz. 19.00

To kolejne już spotkanie poświęcone Ameryce Łacińskiej. Autorzy bloga, a później książki o tym samym tytule opowiedzą o swoich przeżyciach w tamtej części globu i przedstawią kulisy powstawania reportaży.

 3.   EKOSTUDENT NA SGH ? Szkoła Główna Handlowa ? godz. 8.00

Szkoła Główna Handlowa zaprasza na wydarzenie EKOSTUDENT, w ramach którego od poniedziałku do piątku wiele atrakcji, imprez i konkursów, których rozkład można zobaczyć na Facebooku. Warto się przyjrzeć i zapisać!

 

WTOREK ? 26 KWIETNIA

1.    SZTUKA SKUTECZNEJ KOMUNIKACJI ? ul. Bednarska 2/4  ? godz. 19.30

 NZS UW zaprasza na kolejne spotkanie w cyklu warsztatów dziennikarskich. Tym razem będzie mowa o tym, jak przemawiać, by być zapamiętanym, jak skutecznie słuchać i na czym właściwie polega prawidłowa komunikacja. Zajęcia poprowadzi Ewa Kawecka ? międzynarodowy coach ICC.

 2.   WAMPIRIADA SGH ? Szkoła Główna Handlowa ? godz. 8.00

XXI edycja Wampiriady SGH potrwa od wtorku do czwartku. Jest to znana już inicjatywa, która promuje studenckie honorowe krwiodawstwo.

 

ŚRODA ? 27 KWIETNIA

1.    WARSZTATY Z REKLAMY NA FACEBOOKU ? Campus Warsaw, Ząbkowska 27/31 ? godz. 10.00

 Warsztaty skupią się na praktycznym zagadnieniu tematu oraz delikatnie poruszą kwestię teoretyczną. Będzie można dowiedzieć się jak tworzyć i optymalizować kampanie reklamowe na Facebooku oraz jak zacząć zarabiać dzięki temu portalowi społecznościowemu.

 2.   SPOTKANIE Z JAROSŁAWEM GOWINEM ? Instytut Historyczny UW, Sala kolumnowa ? godz. 13.00

 Wiceprezes Rady Ministrów, a zarazem minister nauki i szkolnictwa wyższego opowie o sytuacji uczelni wyższych w Polsce, a także planowanych przez jego resort reformach. Spotkanie odbywa się pod hasłem: ?Od imitacji do innowacji?.

 3.    RADIO KAMPUS REKRUTUJE DO REDAKCJI GOSPODARCZEJ ? Bednarska 2/4 ? godz. 17.00

Jeśli interesuje was gospodarka, a ekonomia to wasza pasja ? powinniście dołączyć do nowopowstałej redakcji gospodarczej Radia Kampus. Spotkanie informacyjne będzie okazją do poznania szczegółów współpracy i szansą na rozpoczęcie radiowej kariery.

4.   AUTOSTOPEM PRZEZ SYBERIĘ, WĘDRÓWKA W GÓRACH SUNTAR CHAJATA ORAZ ŚLADAMI CHRISA MCCANDLESSA ? Południk Zero, Wilcza 25 ? godz. 19.00

Krzysztof Zajkowski opowie o swoich przygodach, którymi poszczycić może się niejedna powieść podróżnicza, czy przygodowa. Nieprawdopodobne, ile zobaczyć i przeżyć może jeden człowiek. Czy jest jeszcze takie miejsce, gdzie ludzka stopa nigdy nie postanie?

CZWARTEK ? 28 KWIETNIA

1.     SZTUKA TWORZENIA REPORTAŻU ? Aula Starego BUW-u ? godz. 18.00

Gala finałowa konkursu ?Widoki? połączona będzie z warsztatem na temat tworzenia reportaży, który poprowadzą  wybitni znawcy tego rzemiosła. Będzie to również szansa na spotkanie laureatów tegorocznej edycji konkursu oraz wysłuchania oprawy muzycznej gali.

2. KONFERENCJA NAUKOWA: PROBLEMY OBSZARU PORADZIECKIEGO 25 LAT PO ROZPADZIE ZSRR ? Pałac Kazimierzowski ? godz. 9.30-18.30

 Konferencja doktorancko-studencka poświęcona będzie wszelkim kłopotom, z jakimi borykają się kraje, które przed 25 laty wchodziły w skład Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Wciąż można zgłosić swoje uczestnictwo i uiścić opłatę za udział w przedsięwzięciu.

3.  SPOTKANIE Z BOHATERAMI KSIĄŻKI: ?ROWEREM PRZEZ ŚWIAT W POSZUKIWANIU MIŁOŚCI? ? Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu ? godz. 18.30

 Gośćmi będą Pikej i Lotta, czyli bohaterowie publikacji Per  J. Anderssona, która opowiada o podróży i uczuciu, mających kolosalny wpływ na życie ludzkie. Książka ta dowodzi, że w życiu wszystko jest możliwe, a to, co niegdyś uważaliśmy za nierealne pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie.

 4.   KONFERENCJA: BIG DATA ? BIGGER OPPORTUNITIES ? Szkoła Główna Handlowa ? godz. 10.00

Dwudniowa konferencja pozwoli dowiedzieć się, czym właściwie jest BIG DATA oraz jak wygląda rynek tej branży? Zaś tym, którzy są nieco bardziej zorientowani w tematyce, udzieli wielu odpowiedzi, przydatnych w przyszłej działalności.

 

PIĄTEK ? 29 KWIETNIA

1.   DLACZEGO RUMUNIA JEST INNA? ? Dom Spotkań z Historią ? godz. 18.30

Autor książki, Lucian Boia, opowie o Rumunii ? kraju bardzo ciekawym pod wieloma względami. Jednym z nich jest specyfika transformacji ustrojowej po jednej z najcięższych dyktatur XX wieku. Więcej o tym i innych rumuńskich cechach w piątek w DSH.

SOBOTA ? 30 KWIETNIA

1.    MECZ KOSZYKÓWKI: LEGIA WARSZAWA ? SOKÓŁ ŁAŃCUT ? Hala Torwar ? godz. 18.00

Zapraszamy na mecz rewanżowy 2. rundy Play-Off pierwszoligowego sezonu 2015/16. Zachęcamy do wsparcia warszawskiej drużyny swoją obecnością i dopingiem.

2.   ?MAŁY MA DZIEWCZYNĘ? w reżyserii Agaty Dyczko ? Teatr Ochoty w Warszawie ? godz. 19.00

Reżyserka Agata Dyczko wybrała na swój warszawski debiut opowieść o dorastającym chłopaku, który pewnego dnia informuje rodzinę, że poznał w internecie dziewczynę. I nie byłoby w tym niczego szokującego, gdyby nie to, że chłopak jest dotknięty autyzmem, a jego dziewczynę ma dostarczyć kurier? Historia Młodego przypomina scenariusz Nancy Olivier, na podstawie którego powstał film Miłość Larsa (Lars and the Real Girl), w reżyserii Craiga Gillespiego z Ryanem Goslingiem w roli głównej.

NIEDZIELA ? 1 MAJA

1.   WARSZAWSKA MAJÓWKA ? ISKRA Pole Mokotowskie

Wiele majówkowych atrakcji w samej Warszawie proponuje klub ISKRA położony na Polu Mokotowskim. Rozpoczęcie sezonu odbędzie się już 30-ego kwietnia, jednak aż do 3 maja będzie można spędzić tu przyjemne chwile relaksując się na pikniku, czytając książkę, próbując smakołyków czy grając w badmintona i frisbee. Wieczorami przewidziane są zabawy pod gołym niebem.