Piękna pogoda dodaje siły i witalności do studenckiego, czasami żmudnego, życia. Spieszymy jednak z pomocą i przedstawiamy kilka propozycji, które powinny pokolorować wasz przyszły tydzień. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w naszym przeglądzie nadchodzących wydarzeń coś dla siebie i interesująco spędzi najbliższe dni.

PONIEDZIAŁEK ? 16 MAJA
1. ?ISLAM PONOWOCZESNY ? ROŻNE OBLICZA ISLAMU? ? Krakowskie Przedmieście 26/28 ? godz. 8.30

Koło Naukowe Arabistów Uniwersytetu Warszawskiego organizuje konferencję naukową poświęconą islamowi. To niepowtarzalna okazja, by zgłębić swoją wiedzę o religii, która budzi dziś najwięcej kontrowersji i silnych emocji.

 2. TECHNOLOGIE A REWOLUCJA ? Pałac Kazimierzowski UW ? godz. 16.00

Studenci I roku stosunków międzynarodowych zapraszają na konferencję poświęconą zmianom w relacjach dyplomatycznych.

WTOREK ? 17 MAJA
1. CZARNOBYL ? 30 LAT PÓŹNIEJ ? Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego  ? godz. 18.00

Poruszające spotkanie dotyczyć będzie wydarzeń z 1986 roku w Czarnobylu. Prelegenci wrócą do wydarzeń sprzed 30 laty, a także odniosą się do sytuacji bieżącej, odkrywając wszystkie tajemnice, jakie niósł, czy dalej niesie za sobą tamta tragedia.

 2. POLSKA MODA: ISMENA DĄBROWSKA ? Krakowskie Przedmieście 26/28 ? godz. 19.00

Koło Naukowe Dziennikarstwa i PR Mody organizuje już kolejne spotkanie z cyklu ?Polska Moda?. Tym razem gościem będzie Ismena Dąbrowska ? dziennikarka modowa i pasjonatka nowych mediów, która w ubiegłym roku wprowadziła na rynek HarpersBazaar.pl.

 3. PRZEWRÓT MAJOWY: ZAMACH CZY KONIECZNOŚĆ? ? Stary BUW, Krakowskie Przedmieście 26/28 ? godz. 20.10

NZS UW zaprasza na debatę, która odbędzie się kilka dni po rocznicy zamachu majowego. Wezmą w niej udział wybitnie eksperci: prof. Jan Żaryn, prof. Andrzej Friszke, prof. Andrzej Chojnowski, dr Leszek Moczulski.

 
ŚRODA ? 18 MAJA
1. 12. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ?ŻYDOWSKIE MOTYWY? ? Kino Muranów ? godz. 19.00

W festiwalu trwającym od 18 do 22 maja zobaczymy filmy o historii i tradycji narodu żydowskiego, jego kulturowej tożsamości oraz te podejmujące aktualne tematy społeczno-polityczne.

CZWARTEK ? 19 MAJA
1. WARSZAWSKIE TARGI KSIĄŻKI ? PGE Narodowy ? godz. 10.00

Miłośnikom czytania oferujemy czterodniowe targi książki, które odbędą się na stadionie PGE Narodowy. Gwarantowana ogromna ilość najróżniejszych wydawnictw.

 2. WIETNAM WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI ? 8 Stóp, ul. Ratuszowa ? godz. 20.00

Jeśli Wietnam kojarzy się komuś tylko z wojną, powinien przyjść na spotkanie poświęcone temu zakątkowi świata. O wietnamskim życiu opowie pasjonatka podróży, która poznała ten kraj od podszewki.

 3. TV WROTKI ? Wrotkarnia Roller Disco, ul. Połczyńska ? godz. 19.00

Telewizja studencka Uniwerek.TV organizuje świetną zabawę na wrotkach. Warto wpaść, by przy dobrej muzyce spędzić miło wieczór. Zapisy przez formularz na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/227848777587149/.

 
PIĄTEK ? 20 MAJA
1. FOOD REVOLUTION DAY 2016 ? Szkoła Główna Handlowa ? od 8.00 do 20.00

Do międzynarodowej akcji przyłącza się także SGH. Dzień ten ma zwrócić uwagę na zalety samodzielnego gotowania, a co przygotowali dla was studenci Szkoły Głównej Handlowej? Odwiedźcie ich uczelnię, by się o tym przekonać.

 
SOBOTA ? 21 MAJA

1. SESJA KAUKAZOLOGICZNA ? Krakowskie Przedmieście 26/28 ? godz. 10.00

Studium Europy Wschodniej UW zaprasza na Międzynarodową Sesję Kaukazologiczną Studentów, Absolwentów, Wykładowców Specjalizacji Kaukaskiej Studium Europy Wschodniej, która odbędzie się w formie konferencji naukowej z okazji 25-lecia odzyskania niepodległości przez państwa Kaukazu Południowego

 2. FESTIWAL KOLORÓW ? Stadion Syrenki ? godz. 16.00

O Festiwalu Kolorów słyszał już chyba każdy. Teraz zawita także do stolicy. Gwarantowana niepowtarzalna atmosfera, świetna zabawa i niezapomniane wrażenia!

 3. TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ ? Let?s Go Beach, ul. Koncertowa ? godz. 9.00

Wszystkich, którym siatkówka na piasku jest bardzo bliska, zachęcamy do udziału w turnieju, organizowanym przez SGH. Do środy 18 maja można zapisać swoją drużynę, a jeśli ktoś nie pała żądzą zdobycia Pucharu Rektora SGH, może uświetnić imprezę i przyjść w charakterze publiczności.

NIEDZIELA ? 22 MAJA
1. SPEKTAKL „MIMO WSZYSTKO” w reż. Waldemara Śmigasiewicza w Teatrze Współczesnym – godz. 19.00

Maja Komorowska i Wiesław Komasa w spektaklu wyreżyserowanym przez Waldemara Śmigasiewicza przypominają postać Sary Bernhardt ? słynnej francuskiej aktorki, legendy teatru z przełomu XIX i XX wieku. U schyłku życia wielka gwiazda z pomocą zaufanego sekretarza spisuje, uzupełnia i koryguje wspomnienia, przeprowadzając swego rodzaju rachunek sumienia. A że osobowość miała niezwykłą, życie burzliwe i nadzwyczaj barwne, to…