Miniony tydzień uraczył nas przepiękną pogodą i tchnął, mamy nadzieję, pozytywną energię w każdego studenta. Aby ta nie zmarnowała się przed komputerem, czy telewizorem, przedstawiamy nasze cykliczne propozycje, jak spędzić ciekawie czas w nadchodzących dniach? Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wyjątkowego tygodnia życzy cała redakcja!

PONIEDZIAŁEK ? 11 KWIETNIA

 1. ARMENIA. KARAWANY ŚMIERCI ? Cafe Kulturalna, Plac Defilad ? godz. 19.00 

  Spotkanie poprowadzi dziennikarka radia TOK FM, Agnieszka Lichnerowicz. Dotyczyć ono będzie najnowszej książki Andrzeja Brzezieckiego i Małgorzaty Nocuń. Autorzy opowiedzą o owocach swoich podróży do Armenii i odkryją fakty, o których niewielu ma pojęcie, kiedy myśli o kraju Ormian. A jest on naprawdę fascynujący.

WTOREK ? 12 KWIETNIA

 1. SPOTKANIE Z DAWIDEM PODSIADŁO ? Krakowskie Przedmieście 24  ? godz. 19.00

  Bohatera tego wieczoru nie trzeba chyba specjalnie przedstawiać. Szczerze wątpliwe, by istniał ktoś, kto nigdy nie słyszał o Dawidzie Podsiadło. W studenckim gronie czeka nas interesująca rozmowa z charyzmatycznym piosenkarzem. Jedna z niewielu takich okazji poza koncertami na spotkanie z idolem. Polecamy!

ŚRODA ? 13 KWIETNIA

 1. LEKCJA BIAŁORUSKIEGO ? Cafe Niespodzianka, Marszałkowska 7 ? godz. 19.30

  Korporacja Akademicka Arkonia zaprasza na debatę, dotyczącą stosunków polsko ? białoruskich. Eksperci wypowiedzą się na temat życia politycznego Białorusi, polskiej dyplomacji względem wschodniego sąsiada oraz relacji gospodarczych pomiędzy naszymi krajami.

 1. 110. URODZINY SGH ? Szkołą Główna Handlowa ? godz. 11.00 

  W ten dzień okazja by świętować 110. urodziny Szkoły Głównej Handlowej. Placówka przygotowała wiele imprez i atrakcji, które pozwolą w kapitalnej atmosferze spędzić ten czas.

 

 1. WARSZTATY Z RYSUNKU ? Krakowskie Przedmieście 24 ? godz. 17.00 

  Niezależne Zrzeszenie Studentów UW organizuje nieodpłatne warsztaty rysunku w ramach projektu ?Wymyśl, wymaluj!?. Jak portretować modela pokaże Aleksandra Drążyk, absolwentka warszawskiej ASP.

CZWARTEK ? 14 KWIETNIA

 1. KONCERT MIKROMUSIC feat. SKUBAS ? Klub Hybrydy ? godz. 20.00

  Koncert odbywa się w ramach trasy ?Matka i żony?. Wejście od godz. 19.00 Bilety w przedsprzedaży ? 40 zł, zaś w dniu koncertu ? 50 zł.

   

 2. VII FESTIWAL NOWA MUZYKA ŻYDOWSKA ? Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN ? godz. 19.00

  Tegoroczny festiwal zainaugurują dwa koncerty. Pierwszy wystąpi jazzowy zespół ?Marcin Olak Quartet? z repertuarem pt: ?Droga przez Besarabię?. Następnie będzie można posłuchać formacji ?Vocal Varshe? wraz z Michałem Jacaszkiem, którzy zaproponują słuchaczom koncert pt: ?Bramy Nieba?.

   

 3. SPOTKANIE Z KORNELEM MORAWIECKIM ? Krakowskie Przedmieście 24 ? godz. 20.10 

  W czwartek wieczorem będzie okazja do wzięcia udziału w rozmowie z Kornelem Morawieckim ? działaczem opozycyjnym w PRL-u, a obecnie posłem na Sejm RP. Tytuł spotkania brzmi ?Na pierwszym miejscu zawsze Polska?, a organizatorem jest NZS UW.

   

PIĄTEK ? 15 KWIETNIA

 1. ZLOT FOOD TRUCKÓW ? Plac Defilad ? godz. 12.00

  Mamy też coś dla smakoszy. W piątek będzie okazja, by powitać najróżniejszych gastronomicznych potentatów. Magiczne pojazdy zaspokoją podniebienie każdego studenta. Event potrwa do niedzieli, do godz. 19.00.

   

 2. KOBIETY W BIZNESIE ? Szkoła Główna Handlowa ? godz. 17.00

  Oto pierwsza konferencja biznesowa dla studentek. Podczas kilkugodzinnej imprezy, będzie okazja do wysłuchania 6 prelegentek i uczestnictwa w panelu dyskusyjnym. Zapisy na ciekawe warsztaty na stronie.

   

 3. PODRÓŻE Z PASJĄ I PRZYGODĄ – GRUZJA ? 8 stóp, ul. Ratuszowa 2 ? godz. 19.00

  O Gruzji, kraju wciąż do odkrycia, w oparach absurdu i kaukaskiego humoru opowie Krzysztof Nodar Ciemnołoński. Spotkanie będzie miało charakter Stand Up Show, a w jego trakcie o kulinarne doznanie zadbają rodowite Gruzinki.

   

 4. ŚMIERĆ PIĘKNYCH SAREN ? Teatr Żydowski ? godz. 19.00

  Spektakl na podstawie autobiograficznej prozy Oty Pavla: rozpoczynająca się wesoło opowieść o życiu pewnej czeskiej rodziny nabiera tragicznego wymiaru, kiedy okazuje się, że świat dzieli się na tych, którym pozwala się żyć, i na tych, którym się to prawo odbiera w imię wyższości ?rasy?, pochodzenia, religii czy z powodu wyglądu? A do tego kilka przepięknych pieśni Jaromira Nohavicy w przekładzie Renaty Putzlacher, którymi reżyser puentuje kolejne części opowieści. Samo życie?

  Spektakl wystawiony zostanie także w dniach kolejnych: w sobotę o godz. 19 oraz w niedzielę o 18.

SOBOTA ? 16 KWIETNIA

 1. SPACER ŚLADAMI GETTA WARSZAWSKIEGO ? Kino Muranów ? godz. 13.00

  Wydarzenie zatytułowane ?Lament rzeczy martwych? to okazja do przeniesienia się w realia II Wojny Światowej i odtworzenia wszystkiego, co działo się wewnątrz żydowskiego getta. Podczas tej podróży w czasie, dowiemy się, gdzie znajdowały się poszczególne obiekty, jak wyglądało życie mieszkańców getta i jakie piętno odcisnęło na mieście to miejsce?

   

 2. KONCERT REBEKA ? Klub Stodoła ? godz. 20.00

  Znany duet zaprezentuje repertuar z najnowszego albumu ?Davos?. Bilety wciąż są dostępne w cenach 52 i 72 zł. Otwarcie klubu o 19.00, występ rozpocznie się godzinę później.

   

 3. DZIEŃ OTWARTY W FILHARMONII NARODOWEJ ? Filharmonia Narodowa ? godz. 10.00

  Co 45 minut będzie wyruszać grupa zwiedzających, by poznać Filharmonię Narodową od kuchni, zajrzeć do miejsc niedostępnych na co dzień i pod skrzydłami przewodnika dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu tej instytucji.

   

 4. NIECH ŻYJE PAPIER ? Państwowe Muzeum Etnograficzne ? godz. 10.00 

  Wszystkie osoby, które kochają papier zapraszamy na targi, wystawy, warsztaty, wykłady i panele dyskusyjne, które odbędą się w Państwowym Muzeum Etnograficznym i potrwają aż do godz. 20.00.

NIEDZIELA ? 17 KWIETNIA

 1. BIEG SGH 2016 ? Mokotów ? godz. 10.00

  III edycja Biegu SGH odbędzie się na zakończenie tego tygodnia. Uczestnicy będą mogli wybrać pomiędzy trasą pięcio- i dziesięciokilometrową. Start z okolic budynku Szkoły Głównej Handlowej.

.