Po raz kolejny przygotowaliśmy poradnik, tym razem dotyczący tego, jak ciekawie spędzić przedświąteczny czas. Polecamy kilka naprawdę ciekawych i oryginalnych wydarzeń, które powinny nieco urozmaicić szarą codzienność. Jeśli tylko czas pozwoli, warto skorzystać z naszych wskazówek na to , gdzie trzeba się pojawić w najbliższych dniach.

Koniec przyszłego tygodnia to oczywiście okres świąteczny, kiedy najlepszą formą spędzenia czasu jest odpoczynek i chwile spędzone z rodziną. Dlatego też życzymy, by każdy z Was znalazł coś dla siebie w poniższym przeglądzie, a podczas Świąt naładował akumulatory.

Życzymy Wam udanego, pełnego wrażeń, tygodnia!

PONIEDZIAŁEK ? 21 MARCA

1. DEBATA ?NIEZGODA BUDUJE ? KRYZYS MIGRACYJNY? ? Uniwersytet Warszawski, Auditorium Maximum ? godz. 20.10

Niezależne Zrzeszenie Studentów zaprasza na debatę, dotyczącą tematu, który rozpala całą Europę. Dyskusja dotyczyć będzie zagadnienia kryzysu migracyjnego, postaw państw członkowskich Unii Europejskiej i następstw bieżącej sytuacji w Europie. W debacie wezmą udział przedstawiciele organizacji studenckich z całego kraju.

 2. UKRYTA MOC POWERPOINT ? Szkoła Główna Handlowa ? godz. 18.00

Bezpłatny warsztat pokaże wam jak stworzyć ciekawą prezentację multimedialną, zdradzi sekrety tworzenia porywających wystąpień i sprawi, że wasze prezentacje już nigdy nie uśpią żadnego odbiorcy..

WTOREK ? 22 MARCA

1. GIEŁDA PRACY IT ? Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej  ? godz. 9.30

W ramach Warszawskich Dni Informatyki 2016 odbędzie się wydarzenie, które polecamy wszystkim związanym z branżą IT lub zainteresowanym pracą w tym sektorze.. Podczas giełdy będzie można zapoznać się z ofertami pracy, praktyk i staży, a także wziąć udział w konkursach i zgarnąć ciekawe nagrody. Event potrwa do środy do godz. 16.30

 2. CZY SATYSFAKCJĘ DA SIĘ ZMIERZYĆ? ? SKN Statystyki, Al. Niepodległości 162 ? godz. 12.30

Bank Pekao SA wraz z SKN Statystyki organizuje warsztat, mówiący o tym, czy i w jaki sposób można zmierzyć zadowolenie klientów? Eksperci opowiedzą o mierzalności satysfakcji.

3. JAPONIA NIEZNANA. SPOTKANIE PODRÓŻNICZE ? 8 stóp, ul. Ratuszowa 2 ? godz. 19.00

Karolina Bednarz ? japonistka, miłośniczka Azji i autorka bloga ?W krainie Tajfunów? zabierze w podróż po Japonii i przedstawi jej nieznane oblicze. Opowie o wszystkim tym, czego nie można dowiedzieć się z telewizji i internetu. Odkryje sekrety kraju kwitnącej wiśni, które zmienią wasze postrzeganie tego narodu.

4. WARSZAWSKI BZIK ? HISTORIA WARSZAWSKICH NEONÓW ? Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20 ? godz. 18.00

To spotkanie poświęcone będzie historii neonów w Warszawie. Katarzyna Stępniak z Neon Muzeum opowie o pierwszych neonach w mieście i o tym, czym były ruchome neony. Podczas wydarzenie przewidziany jest specjalny, niepowtarzalny pokaz.

5. DNI KARIERY WARSZAWA ? Pałac Kultury i Nauki ? godz. 9.00

Już po raz kolejny organizowane są Dni Kariery, podczas których będzie możliwość zapoznania się z wieloma ofertami pracy i praktyk oraz skonsultowania się w sprawie swojego CV.

6. SPOTKANIE Z KRYSTYNĄ JANDĄ ? Uniwersytet Warszawski, aula starego BUWu ? godz. 18.30

Spotkanie z cyklu ?Prawie Kino?, organizowane przez NZS UW będzie połączone z pokazem filmu ?Pestka?, który był reżyserskim debiutem Krystyny Jandy, a jego premiera miała miejsce 20 lat temu.

ŚRODA ? 23 MARCA

1. SPEAKING OF FASHION. KARIERA MŁODYCH PROJEKTANTÓW ? Szkoła Główna Handlowa ? godz. 19.30

Wydarzenie z cyklu Speaking of Fashion będzie poświęcone pierwszym krokom w biznesie modowym. Panel dyskusyjny poruszy tematykę budowania kariery zawodowej przez młodych projektantów.

 2. EIOS CHALLENGES ? Szkołą Główna Handlowa ? godz. 20.00

Wszystkim, których interesują zagadnienia związane z energetyką polecamy konkursy EIOS Challenges, w których wygrać można praktyki lub publikację swojego eseju w magazynie ekonomicznym ?Rynek Inwestycji?.

 3. 100 POMYSŁÓW NA PODRÓŻOWANIE ? Południk Zero, ul. Wilcza 25 ? godz. 19 .00

Spotkanie autorskie z Bernadettą Baran dotyczyć będzie jej najnowszej publikacji, która jest kompendium wiedzy o podróżowaniu. Autorka opowie także o tym, dlaczego warto podróżować, jak robić to często i tanio?

 4. YONEX POLISH OPEN ? Arena Ursynów

Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji po raz kolejny będzie gościć Polish Open Badminton, w którym zmierzą się najlepsi gracze tej dyscypliny w kraju. Turniej potrwa od 23 do 26 marca. Więcej szczegółów na www.polishopen.eu.

CZWARTEK ? 24 MARCA

1. KONCERT O.S.T.R. ? Klub Proxima ? godz. 19.00

Koncert polskiego artysty związany jest z jego najnowszą płytą ?Życie po śmierci?, której premiera miała miejsce zaledwie przed kilkunastoma dniami. Bilety

 2. KONIEC KULTURY-KONIEC EUROPY ? Muzeum Sztuki Nowoczesnej? godz. 17.30

Zapraszamy na dyskusję, która odpowie na pytanie, czy brak zainteresowania kulturą jest źródłem problemów Unii Europejskie. Na spotkaniu dowiemy się także jak skutecznie prowadzić politykę kulturalną, by ta przynosiła korzyści życiu społeczeństw.

 3. SZTUKA ?WE ARE NOT SUPERHEROES?  – Teatr Ochoty (ul. Reja 9) –  godz. 19.00

 Kamil Wawrzuta, reżyser i choreograf spektaklu ?nie jesteśmy superbohaterami?, tak opowiada o przedstawieniu: ?to nasz sprzeciw wobec wzorca serwowanego nam przez media i popkulturę ? zawsze pięknych ludzi sukcesu, sprawnych intelektualnie i fizycznie. To sprzeciw również wobec wymagań, jakie stawia nam rynek pracy, rodzina, partnerzy, i jakie uwikłani w ten wzorzec serwujemy sobie sami?.