Jeśli Waszą pasją są podróże, lubicie nietylko wyjeżdżać, ale i uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi gośćmi o niebanalnych dokonaniach, to OPOWIEŚCI Z GÓR to wydarzenie właśnie dla Was! Podczas dwudniowego festiwalu szczególnie nie może zabraknąć miłośników gór, wspinaczki oraz alpinizmu.

Serdecznie zapraszamy na XI-tą edycję spotkań z podróżnikami OPOWIEŚCI Z GÓR, organizowaną przez Akademicki Klub Turystyczny SGGW, która odbędzie się 11-12 marca 2014 roku na kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w budynku nr 23 w Auli IV. Prelekcje gości odbywają się od godziny 18.30. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.

OPOWIEŚCI Z GÓR stanowią niebywałą okazję do spotkania z wielkimi osobistościami ze świata polskiego alpinizmu i wspinaczki górskiej. Do tej pory gośćmi festiwalu byli m.in : Piotr Pustelnik ? zdobywca 13 ośmiotysięczników, twórca projektu ?Trzy Korony? ? pomysłu na zdobycie Korony Ziemi, Koronki Ziemi i Korony Himalajów, Marcin Miotk – pierwszy Polak, który samotnie i bez dodatkowego tlenu zdobył Mount Everest oraz Anna Czerwińska ? pierwsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi.

W tym roku również nie zabrakło wyjątkowych gości oraz niesamowitych historii. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia będziemy mieli okazję spotkać się m.in z: Leszkiem Cichym – wybitny poslki himalaista, który wspólnie z Krzysztofem Wielickim dokonał pierwszego wejścia zimowego na Mount Everest (8848 m n.p.m,), Dariuszem Załuskim – polskim alpinistą i taternikiem, zdobywcą pięciu ośmiotysięczników, w tym K2 oraz (dwukrotnie) Mount Everestu.
opzgor2014_plakat3_rgb1_FB

SEDNO – Gazeta Studencka, która objęła patronat nad wydarzeniem, wraz z organizatorami – Akademickim Klubem Turystycznym SGGW oraz sponsorami – już teraz zapraszają na to ciekawe wydarzenie.

Do zobaczenia 11-12 marca 2014 roku na kampusie SGGW w Warszawie!