W naszym kraju wystąpili do tej pory tylko raz ? podczas Malta Festival w Poznaniu w 2009 roku. Było to podczas trasy, która miała być ich ostatnią. Fani na całym świecie pogodzili się już z przykrą myślą, że nie będzie więcej szans, aby zobaczyć Trenta Reznora z ekipą na żywo. Jednak całkiem niedawno projekt nie tylko się reaktywował, ale również ruszył w trasę. W Polsce koncert Nine Inch Nails organizuje Alter Art, a odbędzie się już 10 czerwca w katowickim Spodku.

Czy w ogóle jest sens, aby zachęcać do pójścia na taki koncert? Chyba nie. Nine Inch Nails to legendy industrialu, a ostatnio również ekipa, która wychodzi ze swojej szufladki. Trent Reznor osiągnął również sukces jako twórca muzyki filmowej (dostał między innymi Oscara za muzykę do ?Social Network?). Ponadto tworzy oddzielny projekt, razem ze swoim współpracownikiem Atticusem Rossem i żoną Mariqueen Maandig Reznor ? How to Destroy Angels. Ponadto zespół nadal jest w świetnej formie, a po dotychczasowych setlistach na trasie widać, że na koncercie w Polsce będziemy mogli usłyszeć zarówno klasyki (z albumów takich jak legendarne ?The Downward Spiral?) czy też nowości z ostatniego krążka ?Hesitation Marks?.

Mimo, że tym razem fani nie są przyciśnięci presją ?ostatniej trasy?, na koncert takiej legendy jak Nine Inch Nails po prostu trzeba się wybrać. Można się spodziewać niesamowitej scenicznej energii, ale też momentów wzruszeń i zadumy. Na pewno będzie to niezapomniana mieszanka utworów i niespotykane show. Supportem Trenta Reznora i jego ekipy na tej imprezie organizowanej przez Alter Art będzie zespół Cold Cave.