Tak wyglądało przedwczorajsze otwarcie Festiwalu Teatrów Studenckich Start. A już dzisiaj macie niepowtarzalną okazję obejrzeć spektakl w wykonaniu Teatru Polonistyki im. Eligiusza Szymanisa pt. „Mężczyzna do wzięcia”, o godz. 19:00 w Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim. Z tej okazji zapraszamy do zapoznania się z kilkoma faktami dotyczącymi teatru.

Jak głosi legenda, pomysł na stworzenie teatru zrodził się w 2009 roku, w czasie rozmowy egzaminacyjnej studentki polonistyki, Mileny Załęskiej, z nieżyjącym już drem Eligiuszem Szymanisem. W tym samym czasie podobną inicjatywę podjęła grupa studentów związanych z Teatrem Akademickim. Po długich rozmowach udało się stworzyć jeden projekt ? Teatr Milenius. Po tragicznej śmierci dra Szymanisa nazwa została ostatecznie zmieniona na Teatr Polonistyki UW im. Eligiusza Szymanisa.

W ciągu czterech lat działalności Teatr zrealizował kilkanaście sztuk. Najważniejsza ?
Murti-Bing, zainspirowana Zniewolonym Umysłem Czesława Miłosza, została wystawiona na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie i spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno przez publiczność, jak i krytyków teatralnych. Jej reżyserem był Philippe Chauvin, obecny wykładowca i kierownik Centrum Prawa Francuskiego Wydziału Prawa i Administracji UW. Obecnie wielu byłych członków Teatru realizuje swoje pasje teatralne w różnych projektach poza Uniwersytetem Warszawskim.

?Mężczyzna do wzięcia? to sztuka oparta na tekstach Jeremiego Przybory. Historia opowiada o mężczyźnie, który ma problemy z kobietami. Wprawdzie za pomocą swojego ?wewnętrznego uroku? przyciąga panie z wysokich sfer, ale nie jest jednak w stanie stworzyć z nimi dłuższych i głębszych związków. Sztuka wielokrotnie bawi i zaskakuje. Teatr na zakończenie szykuje także niespodziankę dla widzów.

Sedno ? Gazeta Studencka serdecznie zaprasza na sztukę. Wciąż można zakupić bilety.

?Mężczyzna do wzięcia?
Reżyseria: Piotr Bartha
Występują: Adrianna Trefoń, Elżbieta Lewak, Aleksandra Sawicka, Dominik Gorbaczyński, Grzegorz Paczkowski oraz Olga Mikulska, Dominika Gadomska i Joanna Pietraszek
Dźwięk: Tomasz Kopeć
Kostiumy: Aleksandra Prońko

Zapraszamy do śledzenia działalności organizatorów: Teatru Polonistyki UW (http://on.fb.me/1d1GD3v) oraz Festiwalu Teatrów Studenckich START (http://on.fb.me/1iObPkD)!