Interesujesz się teatrem? Narzekasz, że na Uniwersytecie Warszawskim nie dzieje się nic interesującego? Chciałbyś zobaczyć coś ciekawego ale w zasadzie nie wiesz dokąd się udać? W takim razie na tym wydarzeniu nie może Cię zabraknąć! Pierwsza edycja Festiwalu Teatrów Studenckich ?Start? odbędzie się już w dniach 13-16 marca 2014 r. w Centrum Sztuki Współczesnej oraz Instytucie Teatralnym. 

Na scenie zaprezentują się tatry warszawskich uczelni – między innymi Teatr Polonistyki UW im. Eligiusza Szymanisa oraz Koło Naukowe WDiNP Teatr i Polityka. Gościnnie pojawi się także Teatr Scena Główna Handlowa. Wydarzenie w swojej formie nawiązuje do historycznych już teatralnych spotkań akademickich w latach 80. i 90. XX w.

1959760_698681630182944_1998104995_n

Widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć również Spektakl Mistrzowski, czyli legendarne Teczki w wykonaniu Teatru Ósmego Dnia a najlepsza sztuka otrzyma Nagrodę Publiczności. W jury zasiądzie między innymi Ewa Wójciak – polska aktorka teatralna i dyrektor poznańskiego Teatru 8. Dnia. 

SEDNO – Gazeta Studencka, które objęło patronat nad tym wydarzeniem wraz z organizatorami – Stowarzyszeniem Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych oraz Uniwersytetem Warszawskim – już teraz serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie. 

Czekamy na Was 13-16 marca w Centrum Sztuki Współczesnej oraz Instytucie Teatralnym!