20 maja o godzinie 20:15 w auli Starej Biblioteki Uniwersyteckiej odbędzie się wyjątkowe wydarzenie: Niezależne Zrzeszenie Studentów UW będzie gościło jednego z najwybitniejszych aktorów polskiego kina – Cezarego Pazurę. Grał najgroźniejszego płatnego zabójcę w Polsce i najbardziej kompetentnego warszawskiego posterunkowego. Brzydził się paleniem teczek w „Psach” Pasikowskiego i udowodnił, że „Chłopaki nie płaczą„.

Organizatorzy przedsięwzięcia porozmawiają z gościem o kulisach pracy aktora, czasach studenckich, scenie kabaretowej oraz poruszą kwestię zabierania głosu przez współczesnych aktorów na tematy polityczne. Oprócz samego spotkania, organizatorzy wyświetlą jeden z największych hitów polskiego kina lat 90 – tych, który obejrzało ponad 2 mln 200 tys. widzów – film Kiler, gdzie w główną postać wcielił się właśnie Cezary Pazura.

Jest to obowiązkowa pozycja dla fanów polskich komedii. ? mówi Monika Sobczak, przewodnicząca NZS UW i pomysłodawczyni wydarzenia. – Każdy z pewnością znajdzie w filmie coś dla siebie, jeśli nie grę aktorską na wysokim poziomie, to kultowe już dialogi czy też piosenki stanowiące hity lat 90. Pokaz filmu zostanie poprzedzony konkursem wiedzy o filmie.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/286479468185884/?

Cezary Pazura