Noce bywają jeszcze zimne, ale brzegi Wisły ewidentnie tętnią życiem. W powietrzu czuć zbliżający się sezon. Oznacza to tylko jedno ? z zimowego snu obudzą się nadwiślańskie bary. Ich rosnąca popularność to jeden z najbardziej pozytywnych miejskich trendów ostatnich lat.

Położone w sąsiedztwie malowniczych, cały czas trochę dzikich, ale jednak miejskich plaż, są namiastką wakacji w mieście i miłą alternatywą dla zatłoczonych klubów. Urbanistyczne i egzotyczne umiejętnie łączą kulturę z rozrywką i naturą. Może są zależne od kaprysów pogody i poziomu wody w Wiśle, ale to tylko sprzyja spontaniczności organizowanych tam wypadów.

Niektóre z tymczasowych barów są stosunkowo nowe i cały czas się rozwijają, inne to już uznane miejsca lub wakacyjne młodsze rodzeństwo stacjonarnych klubów. Jedno jest pewne ? dzięki nim lato w Warszawie jest bardziej znośne.

Temat Rzeka

Gdzie: Plaża przy moście Poniatowskiego

Tego miejsca nie trzeba przedstawiać ? w zeszłym roku właśnie Temat Rzeka zanotował najwięcej oznaczeń na Facebooku, a w letnich wydarzeniach uczestniczyły aż 94 tysiące osób. Największym atutem Tematu jest szeroka, malownicza plaża vis-?-vis Starego Miasta. Organizowane są tam nie tylko koncerty i imprezy, ale też cykliczne pokazy filmowe i różnego rodzaju targi, od żywnościowych po modowe. Jest też strefa sportu, a w niej popularny tor skimingowy, joga o zachodzie słońca, pilates oraz treningi biegowe. W maju Temat Rzeka gościł 6. edycję festiwalu Karuzela Cooltury, a w sierpniu zadebiutuje w roli organizatora Festiwalu Międzypokoleniowego, zainspirowanego sukcesem zeszłorocznej imprezy Clubbing po Wiśle.

Cud nad Wisłą

Cud nad Wisłą, fot. Adam Tesarski / SEDNO


Cud nad Wisłą, fot. Adam Tesarski / SEDNO

Cud nad Wisłą, fot. Adam Tesarski / SEDNO

Niedorzeczni 500od1500

Gdzie: Ul. Wioślarska 12

Nadwiślański oddział 1500m2, od którego, jak wskazuje nazwa, dzieli go tylko 500 metrów. Tak blisko, ale nastrój jest zupełnie inny. Łatwo jest nie tylko zmienić miejscówkę, ale też przenieść zaplanowaną imprezę pod dach w wypadku załamania pogody, co, jak udowodniły ostatnie tygodnie, niewątpliwie jest dużą zaletą, podobnie jak doskonały widok na drugi brzeg Wisły, ze stadionem na pierwszym planie. W Niedorzecznych panują klimaty muzyczne podobne do tych z 1500m2, wspomagane przez profesjonalny sprzęt nagłaśniający.

BarKa

Gdzie: Skwer im. Tadeusza Kahla, koło Pomnika Syrenki

Sezonowa filia Planu B to miejsce szczególne. Położona na łodzi ma najbliższy kontakt z Wisłą, a poziomem atrakcji nie odbiega od najlepszych miejscówek w Europie. BarKa oferuje przede wszystkim solidną dawkę cieszących się zasłużoną sławą imprez i koncertów, które spokojnie mogą konkurować z tymi organizowanymi w Berlinie, Paryżu i Londynie. Odbywają się tam też wydarzenia promujące rodzime wytwórnie płytowe.

Plażowa

Gdzie: Plaża przy moście Poniatowskiego

Najnowszy projekt właścicieli 1500m2. Wzbudził spore zainteresowanie na długo przed otwarciem, głównie dzięki wyróżniającemu się, prostemu, ale niezwykle pomysłowemu i efektownemu projektowi. Jego bryła faktycznie zachwyca i kryje w sobie olbrzymi potencjał, nie tylko imprezowy. Nadchodzący sezon pokaże jak Plażowa sprawdzi się w praktyce. Oczekiwania są duże, ale sądząc po entuzjastycznej reakcji na teaserowe imprezy, zostaną spełnione.

Plażowa, fot. Aleskandra Zawadka / SEDNO

Plażowa, fot. Aleskandra Zawadka / SEDNO


Plażowa, fot. Aleskandra Zawadka / SEDNO

Plażowa, fot. Aleskandra Zawadka / SEDNO

Kolor Niebieski

Gdzie: Skwer im. Tadeusza Kahla

Kolor Niebieski to letnia miejscówka klubu 55, co gwarantuje niekończące się imprezy przy dźwiękach najnowszych brzmień rapu i r&b. Bar skutecznie zadba również o odstresowanie gości. Można będzie pogrillować i naładować akumulatory w tzw. chill zone.

Cud nad Wisłą

Gdzie: Bulwar Flotylli Wiślanej

Stary, dobry Cud to weteran na tle innych nadwiślańskich barów, nie oznacza to bynajmniej, że stracił na znaczeniu. Wręcz przeciwnie, zmiana miejsca tchnęła w niego nowe życie. Cud jak zawsze oferuje niepowtarzalny klimat oraz masę kulturalnych wydarzeń, między innymi kino plenerowe, cykliczne Koncertowe Czwartki, Przystań Reggae oraz Jazz nad Wisłą. Obok Cudu działa wypożyczalnia rowerów i szkoła longboardowa.

Boogaloo

Gdzie: Wybrzeże Gdyńskie 2

Plaża na Żoliborzu też może pochwalić się zachwycającymi widokami i własnym beach barem, który bardzo poważnie podchodzi do zapewniania odwiedzającym prawdziwie wakacyjnych doznań. W Boogaloo dominuje muzyka, koktajle oraz jedzenie rodem z samych Karaibów. Ponadto organizowane są tam imprezy przy latynoskiej muzyce. Takie klimaty najwyraźniej spodobały się również? polskim bobrom, które chętnie odwiedzają to miejsce.

Pomost 511

Gdzie: Bulwar Flotylli Wiślanej, przy Pomniku Sapera

512. kilometr Wisły wypada akurat na Powiślu i to właśnie tam znajduje się Pomost 511. Miejscówka stawia na dobrą muzykę i luźną, gościnną atmosferę. Jest miejsce zarówno na kończące się nad ranem imprezy z muzyką zapewnianą przez czołowych DJów, jak i na spokojne spotkania przy lampce wina. Z kolei w niedzielny poranek warto się tam wybrać na targ śniadaniowy. Znajdzie się również coś dla fanów sportów wodnych ? Pomost 511 współpracuje z wypożyczalnią paddleboardów S.U.P. Academy.

fot. Adam Tesarski / SEDNO

fot. Adam Tesarski / SEDNO

Kurort

Gdzie: Bulwar Flotylli Wiślanej, Płyta Desantu

To letnia miejscówka klubokawiarni Resort. Kurort proponuje przede wszystkim dużą dawkę kultury. Planowane są cykle koncertowe, organizowane we współpracy z rozgłośnią RDC oraz spotkania filmowe, prowadzone przez ekspertki: Monikę Zarzycką i Annę Serdiukow. W Kurorcie poćwiczymy też jogę pod okiem trenerów. Specjalnością lokalu jest domowa lemoniada, a na wieczory ? koktajle na bazie świeżych owoców.

Lejtak

Gdzie: Cypel Czerniakowski

Nazwa nawiązuje do charakterystycznej dla środkowego odcinka Wisły łodzi, która czasem faktycznie wypływa na rzekę. Bar zorganizowany jest w kameralnym, pełnym drzew miejscu i charakteryzuje się rodzinną atmosferą. W Lejtaku poobserwujemy Wisłę bujając się na jednym z hamaków lub stojących bliżej plaży leżaków. Organizowane są tam pokazy filmów, wystawy zdjęć, a także wspólne kolacje.

Boathouse

Gdzie: Wał Miedzeszyński 389a, przy moście Łazienkowskim

Brzeg Wisły w nieco bardziej ekskluzywnym, ale nadal bezpretensjonalnym wydaniu. Zamiast palet i leżaków posiedzimy tu przy ogrodowych stolikach pod parasolami. Boathouse Restaurant Wine & Lounge to przede wszystkim restauracja specjalizująca się w śródziemnomorskiej kuchni, która w tak malowniczym otoczeniu smakuje jeszcze lepiej. Regularnie organizowane są tam weekendowe brunche z dodatkowymi atrakcjami. Boathouse oferuje dużo atrakcji dla najmłodszych, jest to też świetne miejsce na organizację imprez okolicznościowych.